„Zaczarowany Ołówek” PDF Drukuj Email

Gimnazjalna Grupa Wsparcia „Razem” przy Gimnazjum w Zbąszyniu zakończyła szkolną akcję„Zaczarowany Ołówek”. Celem akcji organizowanej przez Fundację Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio w Poznaniu jest dostarczenie przyborów szkolnych dzieciom z najbiedniejszych krajów świata.
Transport zebranych w ramach Akcji Zaczarowany Ołówek trafi do Afganistanu, gdzie w prowincji Ghazni działa 536 szkół, z czego część pod gołym niebem lub w namiotach. Kolejne transporty mają być wysłane na Papuę Nową Gwineę i do Kamerunu.

Zbiórka szkolna dzięki zaangażowaniu naszych gimnazjalistów i pracowników szkoły oraz przy wsparciu przedsiębiorców była dla nas dużą niespodzianką.

A oto jej wynik:
kredki -364, temperówki – 35, gumki -139, długopisy – 148, ołówki - 344,  przybory geometryczne -2, naklejki -1, kredy – 12, zeszyty -200, piórniki - 40, plecaki – 20, farby – 36, kleje -8, bloki rysunkowe -14, bloki w kratkę -3, koperty -25, smycze -4, kredki -344, plastelina – 12.

Najwięcej  serca okazali uczniowie klas:
II a  - 279 sztuk – wych. A. Stachecka
II c  - 203 sztuki – wych. I. Kałuska
II e  -139 sztuk – wych. J. Borkowska
Dziękujemy wszystkim uczniom za najmniejszy dar przyniesiony na zbiórkę.

Szczególne podziękowania kierujemy do firm, które wsparły naszą akcję:
„Junior" Teresa Napierała Walerian Napierała, ul. Rynek
Artykuły Papiernicze – EMAR Zbąszyń, ul. 17 stycznia 1920 r.
Handel Materiałami Przemysłowymi i Spożywczymi – Maciej Łodyga, ul. Rynek

Koordynatorkami akcji szkolnej były niezwykle zaangażowane uczennice: Zuzanna Furmaniak – I a, Marlena Wachowska i Wiktoria Majchrowska  - II a, które pracowały przy wsparciu nauczycielek Marii Leśnik i Joanny Gruszczyńskiej.