Projekt z języka angielskiego PDF Drukuj Email

Jakie wartości można znaleźć w spotkaniu - Meeting Values
Pod tym tytułem w Gimnazjum w Zbąszyniu realizowany był przez uczennice klasy IIB Wiktorię Fimińską, Olgę Laubę, Martę Wróbel projekt edukacyjny z języka angielskiego pod opieką p.  Barbary Korzeniewskiej. Podsumowanie przedsięwzięcia i prezentacja wyników pracy miała miejsce w dniach 26-29.04.2016r. podczas pobytu w naszej szkole uczennicy z Francji, Evy Bertraud. Wcześniejsze spotkanie Wiktorii i Evy na kursie językowym zaowocowało piękną przyjaźnią. Eva zapragnęła zwiedzić ojczyznę swojej mamy, która jest Polką z pochodzenia, spotkać ludzi, obejrzeć zabytki, poznać naszą kulturę i tradycje oraz spędzić czas  w polskiej szkole.

Udało się! Eva była naszym gościem przez niemal tydzień, a językiem spotkania był oczywiście angielski. Dziewczęta realizujące projekt przygotowywały się solidnie do wizyty. We wtorek, 26.04.2016 w czytelni naszej biblioteki przedstawiły prezentację o naszym gimnazjum, swojej klasie i pasjach. Następnie mieliśmy okazję obejrzeć prezentację w wykonaniu Evy. Dla klasy IIB, która była głównym odbiorcą przedsięwzięcia, Olga, Wiktoria i Marta przygotowały zadania językowe oparte o humor słowny, skecz i dowcip. Następnie odbyła się nietypowa lekcja języka angielskiego pt. My Sister’s Boyfriends.
Eva dołączyła do klasy IIB i uczestniczyła we wszystkich lekcjach według planu. W czwartek, 28.04.2016 dziewczęta z opiekunką przygotowały przyjęcie urodzinowe dla Evy, która niebawem skończy 15 lat. W programie imprezy był skecz teatralny pt. Old Friends, tort ze świeczkami, gromkie śpiewy w trzech językach, życzenia, prezenty, wspólna biesiada. Gośćmi przyjęcia oprócz klasy IIB byli p. Dyrektor, mgr Łukasz Woźny, p. Wicedyrektor mgr Beata Rzepa, wychowawca klasy IIB p. mgr inż. Maria Stróżyk oraz p. mgr Maria Leśnik. W oczach Evy można było znaleźć radość i wzruszenie. Na koniec spotkania p. Korzeniewska przygotowała i przeprowadziła w języku angielskim grę towarzyską w karty ‘Scrupules’ wymagającą dobrej znajomości języka. Zaskakujące było to, że zabawa tak wciągnęła wszystkich, iż mimo dzwonka na przerwę, uczestnicy nie chcieli odejść od stolików. To jedna z tych wartości spotkania – chęć bycia i robienia czegoś razem, prowadzenie rozmowy, pokonywanie barier językowych, przełamywanie wstydu przed zabraniem głosu.
Opiekunka projektu pragnie podziękować Dyrekcji za przychylność i wsparcie, gościom a szczególnie p. Leśnik i p. Gruszczyńskiej za pomoc w organizacji. Obserwując swoje podopieczne nie tylko w działaniach scenicznych wcześniej przygotowanych, ale przede wszystkim w opiece nad Evą, prywatnych rozmowach z nią, p. Korzeniewska z zadowoleniem stwierdziła, iż nie było między uczniami żadnych barier, także językowych. Warto było więc się spotkać…