Niemiecki inaczej… koncert Chefket’a PDF Drukuj Email

Dnia 4 maja br. grupa gimnazjalistów wraz z opiekunkami  p.W.Wachowską- Hyszka, p. K.Hethout, p.M.Zielińską oraz p. J.Gruszczyńską  wzięła udział w wycieczce do Zielonej Góry. O godzinie 8:45 spotkaliśmy się przy hali Zbąszynianka. Na miejscu byliśmy około godziny 10:00. Pierwszym miejscem jakie odwiedziliśmy było Centrum Przyrodnicze Keplera. Tutaj mogliśmy podziwiać różnego rodzaju ekspozycje: zarówno stałe, jak i czasowe. Przy stanowiskach interaktywnych można było samemu się przekonać jaką wiedzą  o człowieku i Ziemi dysponujemy. Dużym zainteresowaniem cieszyło się również stanowisko wirtualnej rzeczywistości w 3D. Dzięki specjalnym okularom mogliśmy znaleźć się w samym środku lasu jurajskiego i spotkać się „oko w oko” z dinozaurem. Po zwiedzeniu centrum przyrodniczego pojechaliśmy do centrum handlowego Focus, gdzie spędziliśmy godzinę czasu.

Kolejnym punktem programu był  koncert berlińskiego muzyka hip-hopowego Chefketa, który w dniach 04-13.05.2016r. odbywał  tournee po Polsce na zaproszenie Goethe – Institut. Koncert odbył się w klimatycznej piwnicy „Kawon”. Każdy uczestnik koncertu oprócz magicznego biletu, otrzymał pamiątkową plakietkę.
Mimo wcześniejszych wątpliwości;) występ Chefketa okazał się bardzo fajny i świetnie się na nim bawiliśmy!;) Na scenie wystąpiły nawet uczennice z naszej szkoły: Aleksandra Wachowska i Zuzanna Stasik. Energiczny raper porwał do tańca publiczność śpiewając swoje największe hity m.in. ,,Guter Tag” i „Nachtmensch”.
Występ Chefketa poprzedzony był warsztatami „Muzyka daje moc”, skierowanymi do nauczycieli języka niemieckiego, którzy chcą wykorzystać na lekcjach fenomen muzyki.
Po koncercie wróciliśmy do autobusu i w dobrych humorach wróciliśmy do Zbąszynia.
Wycieczka bardzo nam się podobała i mamy nadzieję, że będzie takich więcej!!!

[Z.Szulc, A.Wachowska Ic]