Zbiórka krwi PDF Drukuj Email

A wszystko zadziało się podczas corocznej akcji zbiórki krwi zorganizowanej przez Klub Motocyklowy „Łabędź”, Stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi „Cenne krople” oraz Państwową Szkołę Muzyczną im. S. Moniuszki.

W słoneczną niedzielę 05.06.2016 r. wolontariusze Gimnazjalnej Grupy Wsparcia „Razem” zaprosili dzieci w różnym wieku do udziału w zabawach ruchowych w ramach tegorocznej edycji ogólnopolskiego programu „Młody Obywatel na sportowo”  Centrum Edukacji Obywatelskiej i Fundacji oraz BGK .
Na pełnych emocji maluchów czekały zabawy w kulki, skakanki, guma, gra w klasy, rysownie, zabawy sprawnościowe, malowanie twarzy,                          a  w nagrodę upominki  - maskotki, gry  i książki przygotowane przez Radę Rodziców szkoły muzycznej. Uczestnik sportowych zmagań po zaliczeniu wszystkich stanowisk otrzymywał niespodziankę z projektowego koszyka dzięki życzliwości  i wsparciu  p. Doroty Michalczak i pp. T.W. Napierałom PPHU „Junior” oraz Gimnazjum w Zbąszyniu.
Dzieci bawiły się doskonale,  dorośli wspominali zabawy przed laty,                 a rodzice spokojnie mogli oddawać krew w autokarze  Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu .
Podczas blisko 5 godzinnego spotkania koncertowali uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej im. S. Moniuszki, Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Belęcinie, Dziecięcy Zespół Taneczny „Rego”.
Za wspólnie na sportowo spędzoną niedzielę dziękuję: Emmie Zając, Oli Kubiak, Zuzi Furmaniak, Wiktorii Klimek, Ani Wrębel, Julii Mirek, Oliwii Klorek, Wiktorii Najdzie, Natalii Witkowskiej, Karolinie Piątek, Beacie Kaczmarek, Marcie Weber, Patrycji Niemyt, Julii Mazurkiewicz oraz „kropelce” Filipowi Masiewiczowi, Mateuszowi Małycha, Patrykowi Małachowskiemu.
opiekun Maria Leśnik