Vintage

Something Different for Joomla

Zamówienia publiczne

Urząd Miejski w Zbąszyniu

Polska

Biuletyn Informacji Publicznej

English Day PDF Drukuj Email

English Day w Gimnazjum w Zbąszyniu to już tradycja trwająca od 2001 roku. Tegoroczne święto języka angielskiego odbyło się 7 czerwca 2016 r. z Zbąszyńskim Centrum Kultury. W podsumowaniu projektu brały udział klasy IIIB, IIIC, IIID, IIB, IA i ID, które przygotowały zabawne skecze, scenki w języku angielskim oraz prezentacje muzyczne.

W pierwszej części imprezy odbył się przegląd teatralny skeczy. Klasa IIID przygotowała ich najwięcej, były to : ‘Govanni’s Cafe’, ‘Hotel Splendido’, ‘The Bus Stop’, ‘The Butler Did It’ – grali Robert Bielaszewski, Maksymilian Chwałkowski, Igor Kowalski, Natalia Kańduła, Wiktoria Kurlus, Kacper Woźny, Kacper Pawelski, Zuzanna Schuster, Marta Winiarz i Mikołaj Śmiałek. Uczniowie IIIB Maria Nowaczyk, Alicja Domagała, Oliwia Goździewicz, Kornelia Michalak, Jakub Łukaszewski i Robert Księżyk wystawili dwie scenki: ‘The Restaurant’ i ‘Tourist Information’. Zabawne skecze ‘Marry Me, Darling’ oraz ‘Gerry Brown’s Driving Test’ przygotowali Klaudia Strażyńska, Kacper Andrzejak, Kacper Dominiak, Maksymilian Zdanowicz i Adrian Zwierzykowski z IIIC. Uczennice klasy IIB Wiktoria Fimińska, Olga Lauba i Marta Wróbel zaprezentowały ‘Old Friends’, przebojowy numer sceniczny z kwietniowego projektu Meeting Values. Dzielnie spisały się także klasy pierwsze – rewelacyjny występ dała ID w skeczach ‘The New James Bond Film’ i ‘Ticket Inspector’, w których grali Marcelina Ciepielewska, Olga Kurasińska, Nikola Brzezińska, Dariusz Samczuk, Adrian Skotarczyk i Maciej Zieliński. Zabawne prezentacje sceniczne ‘The Check-in Desk’ oraz ‘The Bank’ przygotowali Aleksandra Kubiak, Filip Chwałkowski, Joanna Kleszka, Konrad Maksymowicz i Patrycja Ślozowska z IA.
Oprócz wystąpień aktorskich gimnazjaliści śpiewali piosenki ‘Colour Way’ – Paulina Jarosz i Zuzanna Wojtaszak, ‘Colour of Your Life’ – Aleksandra Wachowska oraz ‘Tribute’ – Maksymilian Chwałkowski przy akompaniamencie Kacpra Pawelskiego. Ponadto klasy bawiły się na koncercie karaoke, dedykując piosenki wychowawcom, dyrekcji i gościom. Atmosfera zabawy udzieliła się wszystkim, bowiem do grup śpiewających przyłączali się nauczyciele i goście. Wszyscy bawili się przy przebojach Mamma Mia, Dancing Queen, Rivers of Babylon, Woman in Love, Diana, Sweet Dreams, Eye of the Tiger. Pod koniec spotkania cała sala była już tak rozśpiewana, że wspólnie odśpiewano ‘We’re the Champions’. Wszyscy aktorzy i wykonawcy oraz uczniowie pomagający w organizacji   imprezy zostali nagrodzeni słodyczami ufundowanymi przez Radę Rodziców oraz gadżetami od wydawnictwa Pearson Longman. Nagrody książkowe otrzymały Wiktoria Fimińska, Olga Lauba, Marcelina Ciepielewska, Nikola Brzezińska i Olga Kurasińska za przygotowania, udział i sukcesy w konkursach językowych.   
Autorce projektu English Day, nauczycielce języka angielskiego, p. Barbarze Korzeniewskiej, pomagał w tym roku, dawny uczestnik ED a dziś nauczyciel p. Szymon Kluj.  Gośćmi imprezy byli Burmistrz Miasta i Gminy, p. Tomasz Kurasiński, skarbnik Rady Rodziców p. Małgorzata Bielaszewska, Dyrektor szkoły p. Łukasz Woźny oraz wychowawcy,  nauczyciele i rodzice.

 
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com
Joomla Templates by JoomlaShack