Vintage

Something Different for Joomla

Zamówienia publiczne

Urząd Miejski w Zbąszyniu

Polska

Biuletyn Informacji Publicznej

Przychodzi uczeń do prawnika PDF Drukuj Email

Dnia 15 czerwca 2016 r. uczniowie klas III spotkali się w bibliotece szkolnej z pracownikami Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Nowym Tomyślu – panią Karoliną Grynia, pracownikiem socjalnym oraz panem Marcinem Brambor, prawnikiem. Pracują oni w Zespole Wsparcia i Pomocy Specjalistycznej i świadczą bezpłatne porady mieszkańcom powiatu nowotomyskiego.

Zaproszeni goście wygłosili prelekcję dotyczącą zagadnień prawnych, m.in. konsekwencji czynów karalnych. Przybliżyli także zawody prawnicze i przebieg postępowań sądowych oraz przedstawili definicję mediacji. Każdy uczeń otrzymał poradnik „Przychodzi uczeń do prawnika”, który został opracowany przez Ministerstwo Sprawiedliwości w ramach projektu „Edukacja szkolna przeciwko wykluczeniu prawnemu”.  Część I poradnika przeznaczona jest dla uczniów gimnazjów, a część II dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Zakres tematyczny obejmuje zagadnienia bliskie młodzieży (np. ochrona wizerunku w Internecie, pobieranie muzyki i filmów z sieci, stalking). Poradnik zawiera przydatne informacje m. in. o tym, jak pobierać pliki ze stron internetowych, jak korzystać z portali społecznościowych, podstawy praw konsumenta czy informacje o odpowiedzialności osób poniżej 18 roku życia.
Informacje zdobyte podczas zajęć z pewnością przydadzą się w życiu codziennym gimnazjalistów. Pamiętajmy - znajomość prawa jest korzystna i chroni nas przed zagrożeniami!

 
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com
Joomla Templates by JoomlaShack