Vintage

Something Different for Joomla

Zamówienia publiczne

Urząd Miejski w Zbąszyniu

Polska

Biuletyn Informacji Publicznej

Festynie na Dzikim Zachodzie PDF Drukuj Email

W piątek dnia 10.09.2016r.  blisko 200 podopiecznych WTZ z Wolsztyna, Grodziska Wlkp., Rakoniewic, Grońska, Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego bawiło się na XV Jubileuszowym  „Festynie na Dzikim Zachodzie” pod honorowym patronatem Burmistrza Zbąszynia Tomasz Kurasińskiego. Organizatorami tego wspaniałego, integracyjnego spotkania są Warsztaty Terapii Zajęciowej w Zbąszyniu przy finansowym udziale Społecznej Fundacji Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym oraz Gmina Zbąszyń.

Tego dnia teren wokół budynku warsztatów zmieniał się w prawdziwy krajobraz Dzikiego Zachodu, instruktorzy wraz z podopiecznymi zadbali o najmniejszy szczegół. Jak podkreśliła kierownik WTZ  p. Wanda Kosmala– „z taką kadrą  można zrobić bardzo wiele i zawsze można na nich liczyć”.
Ciepłe słowa i wiele życzliwości skierowali zaproszeni goście Starosta Powiatu Nowotomyskiego Ireneusz Kozecki, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Leszek Leśny, Burmistrz Zbąszynia Tomasz Kurasiński, Wiceburmistrz Marek Orzechowski, Dyrektor Gimnazjum Łukasz Woźny, Dyrektor PCPR Teresa Sienkiewicz, Emilia Jarczyńska przewodnicząca Społecznej Powiatowej Komisji ds. Niepełnosprawnych oraz Ksiądz Kanonik Zbigniew Piotrowski.
Pomimo wysokiej  temperatury nie trzeba było nikogo zachęcać do tańców przy muzyce  DJ EMIX, wężykom i pląsom nie było końca. Wszystkim uczestnikom bardzo smakowało przygotowane jedzonko – chleb ze smalcem, ogórek, kiełbaska, a na wzmocnienie kawa i ciasto upieczone przez rodziców ze zbąszyńskiego warsztatu.
Podczas imprezy uczestnicy wraz z opiekunami wzięli udział w licznych konkurencjach m.in. rzut lassem, poszukiwacze złota, malowanie twarzy, płukanie złota, itp.
Niesamowity klimat imprezy podkreślały wspaniałe stroje indiańskie i kowbojskie.
Wolontariuszki zbąszyńskiego gimnazjum Malwina Andruszko, Kornelia Frącek, Marcelina Mania, Weronika Niezborała, Aleksandra Rybicka, Zuzanna Furmaniak, Patrycja Brumma, Julia Chłopek, Natalia Ciążyńska, Aneta Kaczmarek, Weroniaka Prüfer, Anna Kromska, Patrycja Niemiec, Maja Tobys, Patrycja Tomaszewska, Patrycja Waligóra, Zuzanna Wojtaszak, Wiktoria Pasja, Marlena Wachowska dziękują za zaproszenie do wspólnej zabawy i możliwość pomocy przyjaciołom sprawnym inaczej, czas spędzony z Wami jest niezapomnianym przeżyciem.
Maria Leśnik

 
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com
Joomla Templates by JoomlaShack