W dniach od 16 do 18 września br. w gmienie partnerskiej odbywały się uroczyste obchody jubileuszu PDF Drukuj Email

Zespół taneczny Cheerleaderki Chili działąjący przy Gimnazjum w Zbąszyniu wraz z Zespółem Śpiewaczym Zbąszyńskich Seniorów, Dziecięcym Zespółem Folklorystycznym Koziołki Przyprostyńskie, oraz strażakami z Nowej Wsi Zbąskiej brał udział w uroczystościach 700 -lecia istnienia gminy Ziltendorf.

W dniach od 16 do 18 września br. w gmienie partnerskiej odbywały się uroczyste obchody jubileuszu. W piątek w Ziltendorf gościł seniorzy, którzy na codzień spotykaja się w zbąszyńskim gimnazjum uczestniczyli w Nabożeństwie Ekumenicznym oraz spotkaniu z niemieckimi seniorami, natomiast w sobotę ulicami przemaszerował barwny korowód  prezentujący historię i tradycje swojego regionu. Wieloogodzinny koncert i wspólnie spędzony czas był okazją do zacieśnienia kontaktów między mieszkańcami partnerskich gmin.
Zespół taneczny w składzie: Zuzanna Waojataszak, Sara Śliwa, Oliwia Śmiałek, Oliwia Klorek, licja Gajdecka, Klaudia Dworniczak, Paulina Woś, Dagmara Dardas, Joana Szarłata oraz absolwentki Weroniaka Pawelska, Maja Białas, Daria Kropp, Julia klarczy, Natalia Pruszkowska, Anna Michalczak, Zuzanna Bondarowicz pod opieką p. Jolanty Borkowskiej zaprezentowł układy tańców młodzieżowych.
Dziekujemy p. Mateuszowi Basińskiemu, Łukaszowi Kaczmarkowi za pomoc w organizacji i opiekę nad grupami podczas spotkania.