Vintage

Something Different for Joomla

Zamówienia publiczne

Urząd Miejski w Zbąszyniu

Polska

Biuletyn Informacji Publicznej

Resuscytacja krążeniowo-oddechowa PDF Drukuj Email

W samo południe w poniedziałek 17 października 2016r. w Zbąszyńskim Centrum Sportu Turystyki i Rekreacji pobijano rekord Guinnessa  w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej na fantomach.

Do wspólnej akcji przystąpiły drużyny: Urzędu Miejskiego, OSP w Zbąszyniu i Chrośnicy, PSP w N. Tomyślu Policji w N. Tomyślu i Zbąszyniu, UTW, OSP  w Zbąszniu i Chrośnicy, PSP w N. Tomyślu, OPS w Zbąszyniu, ZSP w Zbąszyniu i Nądni, Jednostka Wojskowa 4408 5 Lubuski Pułk Artylerii  z Sulechowa, Liceum im. S. Garczyńskiego, TG "Sokół", Stol -Art s.c. A. M. Nowak, Gimnazjum  w Zbąszyniu. Zbąszyńskie gimnazjum reprezentowali nauczyciele - p. Magdalena Lehmann, p. Jolanta Borkowska, p. Bartosz Wojtal, przedstawicielka rodziców p. Edyta Świątek Müller oraz uczniowie - Adrian Skotarczyk, Martyna Kandyła, Maciej Kubiak, Adrianna Niedośpał, Dawid Hirte.
Spora grupa uczniów pracowała jako wolontariusze przy dezynfekcji fantomów: Patrycja Tomaszewska, Patrycja Niemiec, Zuzanna Wojtaszak, Anna Kromska, Wiktoria Fimińska, Mikołaj Włodarek, Aleksandra Gaweł, Julia Stanicka, Dariusz Samczuk, Kinga Waszkowiak, Michał Kubiak, Daria Woźna, Karina Buła, Oliwia Klorek, Damian Mazur, Klaudia Dworniczak, Michalina Furmann, Rebeka rodak, Paulina Woś, Anastazja Kubiak. Zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej gimnazjaliści uczą się w kl. III na lekcjach Edukacji dla Bezpieczeństwa prowadzonych przez p. M. Lehmann. Dziękujemy za zaproszenie do wspólnej lekcji, podczas której przedszkolacy, uczniowie szkół podstawowych, gimnazjaliści, licealiści oraz dorośli pokazali, ze razem można wiele osiągnąć. A co najważniejsze – nauczyć się jak ratować ludzkie życie.
Inicjatorką i koordynatorką przedsięwzięcia była Joanna Gajdecka z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Zbąszyniu.

 
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com
Joomla Templates by JoomlaShack